Premier League: Arsenal a remizat cu Brighton, scor 1-1, după ce a jucat aproape o repriză în inferioritate numerică

Echipa Arsenal Londra a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Brighton, într-un meci din etapa a treia a campionatului Angliei.

Arsenal a deschis scorul prin Havertz, în minutul 39, dar în minutul 49 a rămas în inferioritate numerică, Declan Rice fiind eliminat.

Brighton a egalat în minutul 58, prin Joao Pedro.

Sâmbătă se mai dispută în Premier League partidele Brentford – Southampton, Everton – Bournemouth, Ipswich – Fulham, Leicester – Aston Villa, Nottingham Forest – Wolverhampton şi West Ham – Manchester City.

Constanţa: Pompierii au intervenit la peste 200 de misiuni şi au salvat 61 de persoane din calea apelor / Peste 800 de apeluri la 112 au semnalat diverse situaţii de urgenţă produse de fenomenele meteo

Éric Ciotti lansează un nou partid, Uniunea Dreptelor pentru Republică (UDR)