Premier League: Bournemouth a învins Southampton, scor 3-1

Echipa engleză Bournemouth a învins luni seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Southampton, în ultimul meci al etapei a şasea din Premier League.

Evanilson a deschis scorul pentru gazde, în minutul 17 al meciului de pe Vitality Stadium. Dango Ouattara a majorat avantajul lui Bournemouth în minutul 32, din pasa lui Lewis Cook, iar scorul primei părţi l-a stabilit Antoine Semenyo, în minutul 39, cu assist-ul aceluiaşi Cook.

Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 51, prin Taylor Harwood-Bellis, dar Bournemouth s-a impus cu 3-1 şi este pe locul 11 în clasament, cu 8 puncte. Southampton are un punct şi se află pe locul 19.

Procesul lui Marine Le Pen, judecată pentru presupusă utilizare abuzivă a fondurilor UE, a început luni şi va dura până la sfârşitul lunii noiembrie. Ea riscă să fie împiedicată să mai candideze timp de 10 ani

Ce șanse mai are România la Schengen? Trei scenarii expuse de vicepreședintele român al Parlamentului European