Qatar: Florinel Coman a marcat o dublă şi Al-Gharafa a învins pe Al-Rayyan cu 2-1

Atacantul român Florinel Coman a înscris o dublă vineri, în campionatul Qatar-ului, iar echipa lui, Al-Gharafa, a învins, pe teren propriu, formaţia Al-Rayyan, scor 2-1.

În etapa a treia din Qatar Stars League. Al-Gharafa a înfruntat, pe teren propriu, gruparea Al-Rayyan. Antrenorul gazdelor, Pedro Martins, a început cu Florinel Coman titular, dar prima repriză s-a încheiat fără gol marcat. În minutul 65 oaspeţii au deschis scorul, prin Roger Guedes.

Gazdele au replicat prin golul marcat de Florinel Coman, în minutul 70, din pasa lui Joselu. Tot Florinel Coman a înscris, în minutul 83, golul victoriei gazdelor.

Al-Gharafa s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 5 în clasament, cu patru puncte din trei meciuri.

Canotaj: Încă un aur pentru România la CM Under 23

Ministrul Muncii: Le transmit tuturor persoanelor cu dizabilităţi că, în ceea ce-i priveşte, împreună, vom găsi soluţiile necesare astfel încât niciunul dintre dânşii să nu aibă ceva de pierdut