Remiză în duelul echipelor românilor din Serie A: Lecce – Parma, scor 2-2 / Oaspeţii au marcat ambele goluri după minutul 90

Formaţia Parma, la care joacă Dennis Man şi Valentin Mihăilă, a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 2-2, cu echipa lui Rareş Burnete şi Alexandru Borbei, Lecce, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Italiei.

Lecce a marcat prin Dorgu ’32 şi Krstovic ’59. Pentru Parma au înscris Almqvist ‘90+3 şi Hainaut ‘90+6.

De la ambele echipe a fost eliminat câte un jucător: Guilbrt ’48 de la Lecce şi Cancellieri ’58 de la Parma.

La gazde, Borbei şi Burnete au fost rezerve. La Parma, Man a fost integralist, iar Mihăilă a jucat până în minutul 65.

Tot sâmbătă, Juventus a remizat acasă cu Napoli, scor 0-0, şi Venezia a învins Genoa, scor 2-0 (goluri Busio ’63, Pohjanpalo ’85).

Partidele Fiorentina – Lazio, Monza – Bologna, AS Roma – Udinese şi Inter Milano – AC Milan sunt programate duminică, iar confruntarea Atalanta – Como va avea loc luni.

Intervenţie a salvamontiştilor din Gorj, pentru salvarea unei persoane care a suferit un AVC pe un traseu de via ferrata din Cheile Galbenului/ Victima, coborâtă şi predată la ambulanţă – VIDEO

Legea anti-defrișare a UE amenință industria cafelei: noi provocări pentru producătorii globali