România U21-Elveția U21, în topul asistențelor din ultima etapă a calificărilor pentru EURO 2025

În fața a 9.056 de spectatori, România U21 a deschis scorul în minutul 16 prin Ianis Stoica, care a marcat cu un șut din interiorul careului. Echipa antrenată de Daniel Pancu, a reușit să își dubleze avantajul în minutul 35 prin același Stoica. Deși Elveția a redus din diferență în minutul 65 prin Albian Hajdari, Umit Akdag a stabilit scorul final cu un gol marcat la scurt timp după.

Meciul cu Elveția a reprezentat și o clasare pe podium în topul asistențelor din ultima rundă a calificărilor. În tribunele stadionului Giulești au fost prezenți 9.056 de spectatori, locul 3 în clasamentul fanilor de pe stadioane.

Pe primul loc ca număr de spectatori s-a aflat meciul Anglia – Azerbaidjan, scor 7-0, cu 14.974 spectatori prezenți în tribunele arenei Ashton Gate din Bristol. Pe locul secund s-a clasat meciul dintre Polonia și Germania, scor 3-3, cu 11.496 specatori prezenți în tribunele stadionului Miejski Łódź. Pe locul 3, s-a situat meciul României cu Elveția, iar pe locurile 4 și 5 au fost partidele Cehia – Lituania 3-0, cu 8.915 specatori, și Franța – Austria 1-2, cu 8.471 spectatori. Spania și Italia nu au prins top 5!

Retailerul care vrea să deschidă în România 4.000 de magazine, listare la bursă cu evaluări îndrăznețe (analiză)

Acţiunile Netflix au crescut cu 11% după ce rezultatele financiare din al treilea trimestru au depăşit aşteptările