Serie A: Dennis Man marchează din nou, Parma – AC Milan 2-1

Echipa italiană Parma a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia AC Milan, în etapa a doua din Serie A. Primul gol al gazdelor a fost înscris de Dennis Man.

Parma a început foarte bine meciul cu AC Milan, şi Dennis Man a deschis scorul în minutul 2, marcând pentru al doilea meci consecutiv în acest sezon. Pe finalul primei părţi Mihăilă nu l-a putut învinge pe Maignan, în minutul 45+3, iar Man a trecut pe lângă gol în minutul 63. Oaspeţii au egalat în minutul 66, prin Pulisic. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 77, prin Matteo Cancellieri, şi Parma a ajuns la patru puncte în clasament după două etape.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost titulari. Mihăilă a fost înlocuit în minutul 70, iar Man în minutul 75.

Într-un alt meci din etapa a doua, Udinese a învins pe Lazio Roma cu 2-1. Golurile au fost marcate de Lorenzo Lucca (min. 5) şi Florian Thauvin (min. 49), respectiv de Isaksen, pentru laziali, în minutul 90+5.

MAI anunţă primele trei acte de căsătorie întocmite prin intermediul Sistemului Informatic Integrat pentru Emiterea Actelor de Stare Civilă

Jocurile Paralimpice 2024: Aprinsă în ploaie torenţială, flacăra luminează din nou