Serie A: Napoli – Lecce 1-0

Echipa italiană Napoli a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Lecce, în etapa a 9-a din Serie A.

Gazdele au avut un gol anulat în minutul 26, la Di Lorenzo, pentru o poziţie de ofsaid, apoi Lecce a trecut pe lângă gol în minutul 34, când Meret şi-a salvat echipa la ocazia lui Baschirotto.

Di Lorenzo a înscris însă unicul gol al meciului, în minutul 73, şi Napoli este pe primul loc în Serie A, cu 22 de puncte, în timp ce Lecce are 5 puncte şi ocupă poziţia a 19-a.

UPDATE-Georgienii votează în alegeri legislative cruciale pentru viitorul lor european, în care o alianţă fără precedent a formaţiunilor din opoziţie ar putea să înfrângă Partidul Visul Georgian. Preşedinta denunţă acte de violenţă ”profund îngrijorătoare

VIDEO Acuzat că vrea să crească taxarea muncii, premierul Ciolacu anunță reducerea impozitării salariilor