Steaua s-a clasat pe locul al treilea în Cupa Balcanică la volei masculin

CSA Steaua Bucureşti s-a clasat pe locul al treilea în Cupa Balcanică la volei masculin, după ce a învins echipa greacă Pegasus Polichnis Salonic cu scorul de 3-1 (19-25, 25-19, 25-22, 25-20), duminică, la Polichnis, în finala mică a competiţiei.

Steaua a obţinut victoria după o oră şi 40 de minute de joc. Gabriel Bontea (20 puncte), Rareş Bălean (14), Alejandro Gabriel Toro Ramella (13) şi Vasile Talpă (10) s-au remarcat de la Steaua, scrie agerpres.ro.

Leon Meier (15) şi Hamish Connor Hazelden (14) au fost cei mai buni de la greci.

În finală, Arkas Izmir a învins-o pe Beroe Stara Zagora cu 3-0, turcii calificându-se în Cupa Challenge.

Halterofilul Tiberiu Donose a câștigat o medalie de aur şi două de argint la Mondialele de juniori

Handbaliștii de la CS Dinamo Bucureşti şi AHC Potaissa Turda au câștigat deplasările din Liga Națională