Superliga: CS Universitatea Craiova – Unirea Slobozia, scor 3-0

Echipa CS Universitatea Craiova a învins, luni seară, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Unirea Slobozia, în ultimul meci al etapei a 11-a din Superligă.

Craiova a deschis scorul în minutul 38, când Baiaram a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Andrei Ivan. După patru minute, Baiaram a marcat din aproape aceeaşi poziţie, dar de această dată din centrarea lui Bancu. Oaspeţii au avut un gol al lui Gele, care nu a fost validat de VAR din cauza unui ofsaid la Afalna, în minutul 76, după aproape cinci minute de aşteptare, iar din minutul 84 elevii lui Mihalcea au evoluat în zece. Alexandru Dinu a primit al doilea cartonaş galben şi a fost trimis la vestiare, dar scorul final a fost CS Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 3-0. Bancu a pasat şi Alexandru Mitriţă a intrat în careu şi l-a învins pe Denis Rusu, în minutul 90+5.

Oltenii au 19 puncte şi sunt pe locul secund în clasament, iar Unirea Slobozia a adunat 11 puncte şi ocupă poziţia a 14-a.

CSU CRAIOVA: L. Popescu – Căpăţână, Maldonado, Badelj, Bancu – Oshima, Screciu (Houri 46) – Baiaram (Bana 82), Al. Mitriţă, A. Ivan (Ndong 82) – Koljic (Lukic 46). ANTRENOR: Constantin Gâlcă

UNIREA SLOBOZIA: D. Rusu – Medina, A. Dinu, Pospelov, Şerbănică (C. Toma 62) – Perianu (Vlăsceanu 46), Pacionel (Gele 62) – S. Camara (I. Coadă 46), Purece (Yusov 46), Aganovic – Afalna. ANTRENOR: Adrian Mihalcea

Cartonaşe galbene: Lukic 73, Oshima 90 / Pacionel 34, A. Dinu 65

Cartonaş roşu: Alexandru Dinu (Unirea Slobozia) min. 84

Arbitri: Horatiu Feşnic – Alexandru Cerei , Alexandru Vodă

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan – Romică Bîrdeş

Suspectul acuzat de tentativă de asasinare a lui Trump în Florida pledează nevinovat

După Năstase, și Grindeanu are soluții pentru șomerul Iohannis: Să facă alte lucruri, nu neaparat politică