Superliga: FCSB – Petrolul, scor 1-1. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 30, oaspeţii au egalat în minutul 90+4

Formaţia FCSB a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Petrolul, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

FCSB a deschis scorul în minutul 3, prin Băluţă, iar oaspeţii au egalat pe final, în minutul 90+4, prin Tudorie.

În minutul 30, de la gazde a fost eliminat Mihai Popescu.

FCSB: Târnovanu- Creţu, Dawa, M. Popescu, Radunovic- Şut, Olaru (Edjouma ’75), Tănase (Baeten ’67) – Oct. Popescu (Musi ’67), Bîrligea (Alhassan ’46), Băluţă (Miculescu ’46). Antrenor: Elias Charalambous.

Petrolul: Zima- Hanca (Bratu ’46), Papp, Huja, Dumitriu- Keita, Rădulescu (Tolea ’84), Jesus (Radu ’27), Jyry, Grozav (Bempah ’14) – Tudorie. Antrenor: Sanjin Alagic

Cartonaşe galbene: Olaru ’22, Băluţă ’43, Radunovic ‘45+2, Creţu ’73, Târnovanu ‘80 / Huja ‘4, Rădulescu ’42, Papp ’73, Jyry ‘88

Cartonaş roşu: M. Popescu ‘30

Arbitri: Rareş George Vidican – Adrian Vornicu, Marius Cristian Mmarchidanu – Valentin Porumbel

Arbitri VAR: Sorin Costreie, Mircea Orbuleţ

Observator: Iodif Olah