UPDATE: JO-box: Lăcrămioara Perijoc a ratat calificarea în sferturi la categoria 54 kg / Sunt mândră că mi-am putut reprezenta ţara la Jocurile Olimpice, spune Perijoc

Sportiva Lăcrămioara Perijoc a ratat, marţi, calificarea în sferturile de finală ale categorie 54 kilograme, la turneul de la box de la Jocurile Olimpice de la Paris.

Lăcrămioara Perijoc, care a avut primul tur liber, a fost învinsă de Enkhjargal Munguntsetseg (Mongolia), scor 4-1.

Perijoc, în vârstă de 30 de ani, era favorită 6, pe tabloul de box feminin la 54 kg.

Potrivit COSR, Lăcrămioara a crezut că ultima repriză a fost câştigată de ea.

„Eu am crezut cu tărie că ultima repriză a fost a mea. Dar arbitrii au văzut altceva şi n-am cum să-i contrazic. Probabil a contat şi faptul că adversara m-a tras şi am căzut Sunt mândră că mi-am putut reprezenta ţara la Jocurile Olimpice. Aş fi vrut să ajung mai sus, dar, din păcate, n-a fost să fie. Sunt dezamăgită puţin, dar împăcată că mi-am făcut datoria”, a spus ea.

Ministerul Dezvoltării, după retragerea proiectului de introducere a unor taxe pentru autovehiculele care circulă în Zonele cu Niveluri Scăzute de Emisii: Această măsură este absolut necesară, contribuind la asigurarea unui mediu cu aer curat

UPDATE – Reuters: O explozie puternică s-a auzit în capitala libaneză Beirut. A fost vizat într-un atac aerian responsabilul Hezbollah pentru lovitura din Înălţimile Golan, anunţă armata israeliană