Victorii în deplasare pentru Albania şi Slovacia

Albania s-a impus la Tbilisi prin golul marcat de Kristjan Asllani, în minutul 48, şi în clasamentul grupei B1 trei echipe au câte şase puncte: Georgia şi Albania (din câte patru meciuri), iar Cehia din doar trei partide. Ucraina a rămas cu 3 puncte după trei meciuri.

În cadrul grupei C1, slovacii au deschis scorul în meciul cu Azerbaidjan, prin autogolul lui Rahil Mammadov, în minutul 15. Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 38, când Tural Bayramov a marcat. La 1-1, azerii au rămas în zece, după eliminarea lui Mahir Emreli, din minutul 70, şi oaspeţii au profitat. Lukas Haraslin a făcut 2-1 în minutul 75, pentru ca David Duris să stabilească scorul final, în minutul 86. Slovacia conduce în grupă, cu 10 puncte, urmată de Suedia, cu 7 puncte, Estonia (3 puncte) şi Azerbaidjan, fără puncte.

Grupul Hidroelectrica anunță o producţie de energie electrică brută de 11.344 GWh la nouă luni (date preliminare)

CCR: Contestaţiile lui Geoană împotriva a două decizii ale BEC privind alegerile prezidenţiale – respinse