Karim Adeyemi va fi indisponibil timp de patru săptămâni

Cotidianul Bild şi revista Kicker au precizat joi natura accidentării internaţionalului german, dar clubul nu a confirmat-o încă.

Adeyemi, a cărui mamă este româncă, s-a accidentat în debutul reprizei secunde în meciul câştigat marţi de Borussia 7-1 şi în care a marcat un hat-trick in prima repriză.

Internaţionalul german va rata probabil două meciuri ale Borussiei, cel de sâmbătă cu Union Berlin în deplasare şi cel din 18 octombrie, cu St Pauli Hamburg, după pauza internaţională.

Adeyemi a suferit două accidentări similare în sezonul 2022-23.

Sonda spaţială Hera va fi lansată în curând pentru a studia un asteroid deviat de NASA

Europarlamentarul Cristian Terheş şi-a depus candidatura la alegerile prezidenţiale din partea Partidului Naţional Conservator Român (PNCR)