Premier League: Crystal Palace – FC Liverpool 0-1

Echipa engleză FC Liverpool a învins sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, formaţia Crystal Palace, în etapa a 7-a din Premier League. „Cormoranii” rămân lideri în clasament.

Elevii lui Arne Slot au înscris unicul gol al întâlnirii încă din minutul 9, când Diogo Jota a trimis în plasă din assistul venit de la Cody Gakpo. Portarul lui Liverpool, Allison, s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Vitezslav Jaros, în minutul 79, iar meciul s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, Crystal Palace – FC Liverpool 0-1.

„Cormoranii” ocupă primul loc în clasament, cu 18 puncte, la 4 lungimi distanţă de echipa de pe locul secund, Manchester City. Crysral Palace se află în subsolul ierarhiei, cu trei puncte care îi plasează pe locul 18.

Alianţa Forţelor de Dreapta, constituită din FD, PMP, AD şi PNŢMM; Ludovic Orban – candidatul la prezidenţiale

După meditații, Marcel Ciolacu a trecut și la suplimente alimentare: Șeful PSD a dezvăluit cu ce se menține în formă