Premier League: Everton salvează un punct acasă, 1-1 cu Fulham

Echipa engleză Everton a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Fulham, în etapa a 9-a din Premier League.

Everton, echipă antrenată de Sean Dyche, era favorita înfruntării, având o serie de patru meciuri fără înfrângere, dar scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Alex Iwobi, în minutul 61. Gazdele au alergat după egalare, pe care au reuşit-o abia în al patrulea minut al prelungirilor, Beto înscriind cu capul, din centrarea lui Ashley Young.

A fost 1-1 şi Everton bifează a cincea etapă consecutivă fără înfrângere, fiind pe locul 15 în clasament, cu 9 puncte. Fulham are 12 puncte şi este pe locul 10.

Braşov: Acţiunea de stingere a incendiului din Munţii Făgăraş, sistată pe timpul nopţii. Pompierii şi pădurarii vor relua operaţiunea duminică dimineaţă – VIDEO

Ciucă dezvăluie că s-a întâlnit cu Kelemn Hunor. Subiectul pe care l-au ocolit pe tot parcursul discuției. ‘Excluderea UDMR din Guvern nu a fost decizia PNL’