Bundesliga: Werder Bremen – Bayer Leverkusen 2-2

Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen a terminat la egalitate sâmbătă seara cu Werder Bremen, în deplasare, scor 2-2, în etapa a 8-a din Bundesliga.

Victor Boniface a deschis scorul, pe Weserstadion, pentru echipa campioană en-titre, Bayer Leverkusen. Era minutul 30 şi la pauză elevii lui Xabi Alonso aveau avantaj. Werder a egalat în minutul 74, prin Marvin Ducksch, cu o lovitură de cap. După numai trei minute, Felix Agu (Werder) a înscris în propria poartă şi Bayer a preluat din nou conducerea, 2-1. Ultimul gol al meciului a fost marcat de Romano Schmid, pentru gazde, în minutul 90, iar partida dintre Werder şi Baye Leverkusen s-a încheiat 2-2.

În clasament, Bayer – care a legat nouă meciuri fără înfrângere în toate competiţiile, este pe locul 3, cu 15 puncte. Werder are 12 puncte şi se află pe locul 9.

Statele din Golf condamnă loviturile israeliene în Iran şi resping escaladarea conflictului în regiune

Futsal: United Galaţi a smuls remiza cu Dinamo Zagreb, în Liga Campionilor