in ,

Argeş: Tânăr, arestat preventiv după ce a cerut şi a trimis în mod repetat materiale pornografice unei fetiţe de şapte ani

Argeş: Tânăr, arestat preventiv după ce a cerut şi a trimis în mod repetat materiale pornografice unei fetiţe de şapte ani

Un bărbat în vârstă de 24 de ani a fost arestat preventiv, fiind anchetat de poliţiştii şi procurorii din Argeş pentru corupere sexuală a minorilor şi pornografie infantilă, după ce a cerut şi a trimis în mod repetat materiale pornografice unei fete de şapte ani.

Bărbatul, în vârstă de 24 de ani, a fost arestat preventiv în dosarul instrumentat de poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Piteşti, împreună cu procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Serviciul Teritorial Piteşti. El este acuzat de determinare sau înlesnire a întreţinerii de acte sexuale sau de natură sexuală între minori, corupere sexuală a minorilor şi pornografie infantilă.
“Din probatoriul administrat a reieşit faptul că, pe parcursul lunii mai 2025, bărbatul, prin intermediul unei platforme online, ar fi determinat în mai multe rânduri o persoană vătămată minoră (7 ani) să execute asupra sa acte de natură sexuală, în scopul producerii de materiale cu conţinut pornografic”, se arată într-un comunicat dat publicităţii de Poliţia Argeş.
El a determinat-o pe fata de şapte ani să îi trimită mai multe imagini cu conţinut sexual explicit. La rândul său, bărbatul a trimis victimei, în mod repetat, mai multe materiale pornografice.
El a fost reţinut marţi, iar miercuri instanţa de judecată a emis mandat de arestare preventivă pe numele său.

viewscnt

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16 / Decizia Comitetului Executiv al FRF

Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16 / Decizia Comitetului Executiv al FRF

Sorin Ion, secretar de stat în Ministerul Educaţiei: „Ne cerem scuze profesorilor care au trebuit să stea mai mult în centrele de examen”

Sorin Ion, secretar de stat în Ministerul Educaţiei: „Ne cerem scuze profesorilor care au trebuit să stea mai mult în centrele de examen”