in ,

Bistriţa-Năsăud: Zeci de călătăori, evacuaţi dintr-un tren după din unul dintre vagoane a început să iasă fum

Bistriţa-Năsăud: Zeci de călătăori, evacuaţi dintr-un tren după din unul dintre vagoane a început să iasă fum

Zeci de persoane au fost evacuate, duminică seară, dintr-un tren, după ce din unul dintre vagoane a început să iasă fum. La faţa locului intervin pompierii.

Incidentul, gestionat la către pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bistriţa-Năsăud, a fost semnalat la un tren de călători aflat în gara Salva. 
Autorităţile au fost solicitate să intervină după ce s-a observat că din unul dintre vagoane iese fum.
Potrivit ISU Bistriţa-Năsăud, 25 de persoane s-au eutoevacuat.
La ora transmiterii acestei ştiri pompierii intervin pentru identificarea sursei de fum şi gestionarea situaţiei.

viewscnt

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

MotoGP: Surpriză la Assen, unde Marele Premiu al Olandei a fost câştigat de niponul Ai Ogura

MotoGP: Surpriză la Assen, unde Marele Premiu al Olandei a fost câştigat de niponul Ai Ogura

Braşov: Intervenţie a salvatorilor la barajul Viştea. Un adult şi un copil au fost salvaţi, o a treia persoană, un adult, este căutată

Braşov: Intervenţie a salvatorilor la barajul Viştea. Un adult şi un copil au fost salvaţi, o a treia persoană, un adult, este căutată