in ,

Bistriţa-Năsăud: Zeci de călători, evacuaţi dintr-un tren după ce din unul dintre vagoane a început să iasă fum

Bistriţa-Năsăud: Zeci de călători, evacuaţi dintr-un tren după ce din unul dintre vagoane a început să iasă fum

Zeci de persoane au fost evacuate, duminică seară, dintr-un tren, după ce din unul dintre vagoane a început să iasă fum. La faţa locului intervin pompierii.

Incidentul, gestionat de către pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bistriţa-Năsăud, a fost semnalat la un tren de călători aflat în gara Salva.
Autorităţile au fost solicitate să intervină după ce s-a observat că din unul dintre vagoane iese fum.
Potrivit ISU Bistriţa-Năsăud, 25 de persoane s-au autoevacuat.
La ora transmiterii acestei ştiri pompierii intervin pentru identificarea sursei de fum şi gestionarea situaţiei.

viewscnt

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Serena Williams revine la Wimbledon pe Terenul Central / Luni joacă la Wimbledon Jaqueline Cristian, marţi evoluează Gabriela Ruse

Serena Williams revine la Wimbledon pe Terenul Central / Luni joacă la Wimbledon Jaqueline Cristian, marţi evoluează Gabriela Ruse

Înot – Sette Colli: David Popovici a câştigat aurul şi la 200 m liber

Înot – Sette Colli: David Popovici a câştigat aurul şi la 200 m liber