Tenis: România a câștigat și meciul de dublu contra Norvegiei (3-0), în Cupa Billie Jean King
Echipa feminină de tenis a României a învins formația Norvegiei, cu 3-0, în Grupa C a zonei Europa/Africa a Grupei 1 valorice din Cupa Billie Jean King, la Complexo de Tenis do Jamor din Oeiras (Portugalia), după ce perechea Ilinca-Dalina Amariei/Anamaria Federica Oană s-a impus în fața cuplului Astrid Wanja Brune Olsen/Katja Wiersholm, joi, cu […] More











