Unitatea 2 a CNE Cernavodă a fost resincronizată la Sistemul Energetic Naţional, după aproape o lună de la deconectare
Unitatea 2 a CNE Cernavodă a fost resincronizată la Sistemul Energetic Naţional în seara zilei de 30 mai, după deconectarea automată de la reţea în data de 4 mai, anunţă Nuclearelectrica SA, compania de stat care administrează cele două reactoare ale centralei nucleare din Cernavodă. “Unitatea 2 CNE Cernavodă s-a deconectat automat de la reţea […] More











