Directorul Romsilva: Vom planta în această primăvară circa 22 de milioane de puieți forestieri produși în pepinierele proprii (GALERIE FOTO)
Romsilva va regenera în această primăvară circa 7.100 de hectare în fondul forestier proprietatea publică a statului și va planta 22 de milioane de puieți forestieri produși în pepinierele proprii, a anunțat, luni, la debutul Lunii plantării arborilor, la Ocolul Silvic Bucșani din Dâmbovița, directorul general Romsilva, Jean Vișan. Foto: (c) CORNELIA DUMITRU / AGERPRES ”Suntem […] More











