ITM București: Amenzi de peste 2 milioane de lei pe șantiere; 58 de persoane depistate fără forme legale de muncă
Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) București a aplicat amenzi de peste 2 milioane de lei în urma unor controale desfășurate pe șantiere din Capitală, în cadrul cărora au fost identificate 58 de persoane care lucrau fără forme legale. Potrivit unui comunicat al instituției, acțiunea de control în domeniul construcțiilor a fost coordonată de inspectorul-șef al […] More











