Ministrul Sănătăţii cataloghează drept „sfidare la adresa unei ţări întregi” atitudinea medicilor care profesează în privat în timp ce au program în unităţile sanitare publice
Alexandru Rogobete, ministrul Sănătăţii, este de părere că medicii care profesează în cabinete private în timp ce sunt plătiţi pentru a-şi desfăşura activitatea în unităţi sanitare publice „sfidează o ţară întreagă” prin atitudinea lor. „Vă daţi seama câte sute de somităţi am deranjat eu cu această declaraţie, dar eu le spun direct, aşa cum le-am […] More










