Rogobete, întrebat dacă vor fi daţi oameni afară: Din sistemul de sănătate, ar fi culmea. Este subdimensionat / Măsurile din sănătate au adus economii de 3,3 miliarde de lei, anul trecut, estimarea pentru anul acesta este undeva la 5 miliarde
Ministurl Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a declarat duminică, întrebat dacă vor fi daţi oameni afară, că din sistemul de sănătate, ar fi culmea să se ia astfel de deciziei, pentru că sistemul este subdimensionat. El a precizat că măsurile din sănătate au avut au adus economii, în sistem, de 3,3 miliarde de lei, anul trecut, iar […] More











