in ,

Consultări la Cotroceni/George Simion: Fără AUR nu se poate

Consultări la Cotroceni/George Simion: Fără AUR nu se poate

Președintele AUR, George Simion, a declarat, marți, după consultările de la Cotroceni, că fără formațiunea sa politică nu se poate forma un guvern.

‘AUR a venit în fața lui Nicușor Dan cu o propunere de ieșire din criză și cu o propunere de premier’, a spus el.

Simion a susținut că AUR este singurul partid care a respectat voința românilor și că perioada scursă după demiterea guvernului Bolojan a reprezentat ‘o lună pierdută’.

‘A fost o lună pierdută, pentru că nu am fost ascultați. Am avut dreptate în tot ce am spus’, a afirmat el.

Simion a spus că președintele ‘s-a încăpățânat să încalce voința democratică, Constituția’, făcând desemnări în funcție de ‘voința personală’.

Liderul AUR a spus că este luată în considerare inclusiv demiterea președintelui țării.

Mai multe imagini pe AGERPRES FOTO

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Weekend Sessions, la final – Muzică live, concurs, ateliere pentru toate vârstele, în curtea Muzeului Naţional de Artă al României

Weekend Sessions, la final – Muzică live, concurs, ateliere pentru toate vârstele, în curtea Muzeului Naţional de Artă al României

Fotbal: Alessio Lisci, înlocuitorul lui Răzvan Lucescu la PAOK Salonic

Fotbal: Alessio Lisci, înlocuitorul lui Răzvan Lucescu la PAOK Salonic