Reprezentativa Marocului s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale, după ce a învins echipa statului Haiti, scor 4-2, miercuri seară, în ultima etapă a grupei C.
Pentru Maroc au marcat Hakimi (39), Saibari (45+1), Rahimi (75) şi Yassine (89).
Golurile formaţiei din Haiti au fost înscrise de Bono (10-autogol) şi Isidor (43).
Maroc a încheiat grupa pe locul 2 şi cu 7 puncte merge în 16-imi, după ce a învins Scoţia, scor 1-0, şi a remizat cu Brazilia, scor 1-1.
Haiti, fără niciun punct, părăseşte competiţia.



