Un incendiu a izbucnit, joi după-amiază, la un punct de transformare electrică din orașul Pucioasa, iar din cauza degajărilor mari de fum a fost transmis mesaj RO-ALERT, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Dâmbovița.
Totodată, pentru siguranța persoanelor aflate în proximitatea incendiului, se procedează la evacuarea preventivă a acestora.
‘Am fost solicitați să intervenim în cazul unui incendiu produs la un punct de transformare electrică din orașul Pucioasa. Având în vedere degajările masive de fum, a fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-ALERT pentru informarea populației din zonă. Se acționează pentru localizarea și lichidarea incendiului’, precizează ISU Dâmbovița.
La fața locului se intervine cu patru autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.


