Incendiul izbucnit joi după amiaza la un punct de tranformare electrică din orașul Pucioasa a fost localizat, informează reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Dâmbovița.
‘Incendiul a fost localizat. Se acționează în continuare pentru răcire’, precizează sursa citată.
Incendiul a fost cu degajări mari de fum, iar populația a fost avertizată printr-un mesaj RO-ALERT.
De asemenea, persoanele aflate în proximitatea incendiului au fost evacuate preventiv.
La fața locului au fost mobilizate patru autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.

