Campioana Dinamo Bucureşti şi-a aflat, vineri, adversarele în grupele Ligii Campionilor. Printre acestea se numără chiar deţinătoarea trofeului, Barcelona.
Dinamoviştii vor evolua în grupa E, cu Barça (Spania), Montpellier Handball (Franţa) şi SAH Aarhus (Danemarca).
Meciurile vor începe la 9/10 septembrie.
Echipele care vor termina pe primul şi al doilea loc în cele şase grupe se vor califica în runda principală; echipele clasate pe locurile trei şi patru vor continua în Liga Europeană de Handbal Masculin a EHF.



