Două camioane s-au ciocnit frontal, miercuri, pe DN 2A (E60), în județul Ialomița, iar în urma impactului ambele autovehicule au luat foc, cei doi șoferi fiind răniți și transportați la spital, informează Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Ialomița.

Potrivit sursei citate, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, soldat cu vătămarea corporală a două persoane.
‘La locul evenimentului s-au deplasat polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, iar din primele verificări a reieșit faptul că accidentul s-a produs ca urmare a unei coliziuni frontale dintre cele două camioane, unul condus de un cetățean ucrainean în vârstă de 43 de ani, iar celălalt de un bărbat în vârstă de 32 de ani, din județul Tulcea. În urma impactului cele două autovehicule au luat foc, iar cei doi conducători auto au suferit vătămări corporale și au fost transportați la Spitalul din Țăndărei pentru investigații medicale’, a transmis IPJ Ialomița.

Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele indicând că nu consumaseră alcool.
Polițiștii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor producerii accidentului.
Foto: IPJ Ialomiţa


