Deloc impresionat de ultima performanţă a Belgiei împotriva Iranului la Cupa Mondială din 2026, duminică (0-0), Zlatan Ibrahimovici, comentator la televiziunea americană, a avut puţine de spus despre meci.
Comentator la Fox News, Ibrahimovici a avut nevoie doar de câteva cuvinte pentru a-i condamna pe belgieni. După ultimul egal al Belgiei împotriva Iranului, duminică seara (0-0), fostul atacant suedez de la Paris Saint-Germain a criticat, în felul său inimitabil, jocul fotbaliştilor pregătiţi de Rudi Garcia.
“Ceea ce pot spune este că în prima repriză aproape am adormit. Şi în a doua repriză, am adormit”, a glumit el, aducând un zâmbet pe faţa lui Thierry Henry, care a fost şi el prezent pe platoul televiziunii americane.
Iar Zlatan Ibrahimovic a adăugat: “Nu sunt prea multe de spus despre acest meci. Încă o remiză. Vom vedea ce se întâmplă în următorul meci, dar îi voi lăsa pe colegii mei să vorbească despre asta.”
Zlatan Ibrahimović on the Belgium-Iran match: “First half, I almost fell asleep. Second half, I fell asleep. This game, nothing. Not a lot to talk about. Another draw.” #WorldCup pic.twitter.com/Ppe3iJ82y9
– Awful Announcing (@awfulannouncing) June 21, 2026
După remiza cu Egipt, scor 1-1, Belgia a încheiat la egalitate şi cu Iran, scor 0-0.
În ultimul meci al grupei, belgienii vor juca sâmbătă, cu Noua Zeelandă.



