Pompierii intervin în continuare, vineri dimineaţă, pentru răcire, în urma incendiului produs la un punct de transformare electrică din oraşul Pucioasa, judeţul Dâmboviţa. Totodată, persoanele evacuate au putut reveni în locuinţe.
Pompierii de la ISU Dâmboviţa au fost solicitaţi să intervină, joi, la un incendiu produs la un punct de transformare electrică din oraşul Pucioasa. Acolo au fost trimise 5 autospeciale de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de suport logistic şi o ambulanţă SMURD.
Având în vedere degajările masive de fum, a fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-Alert pentru informarea populaţiei din zonă. Totodată, aproximativ 50 de persoane au fost evacuate din zona incendiului, pentru siguranţă.
Incendiul a fost localizat joi seară.


