Pompierii au evacuat toți locatarii unui bloc cu șase scări de pe strada Postăvarul din București după ce au fost semnalate scurgeri de gaz de la o țeavă care face legătura cu un bloc.
‘Până în acest moment au fost evacuate 90 de persoane și a fost întreruptă alimentarea cu gaz de către reprezentanții companiei de gaze. De asemenea, au fost efectuate măsurători la trei scări de bloc și nu au fost detectate valori ale concentrației de gaz peste limitele normale’, informează Biroul de presă al Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov (ISUBIF).
La fața locului au fost mobilizate o autospecială de stingere, un echipaj SMURD, unul SABIF, Detașamentul Special de Salvatori și un echipaj CBRN.


