Jocurile Olimpice, tenis de masă: Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs se opresc în sferturile de finală la dublu mixt

Perechea Ovidiu Ionescu/Bernadette a fost eliminată, duminică, în sferturile de finală ale probei de dublu mixt din cadrul turneului olimpic de tenis de masă de la Paris.

Perechea de dublu mixt a României a fost învinsă de echipa sud-coreeană Lim Jonghoon/Shin Yubin, scor 4-0 (13-11, 11-8, 11-8, 11-8).

La ediţia trecută a Jocurilor Olimpice, Ionescu şi Szocs au fost eliminaţi tot în sferturile de finală şi s-au clasat pe locul 5.

Olt: Maşini filmate când traversează calea ferată, în timp ce barierele sunt coborâte / ”Barierele sunt de formă aici, toată lumea trece”, afirmă cel care a înregistrat / Poliţia încearcă să identifice şoferii a 8 vehicule – VIDEO

Formula 1: Dublă Mercedes în Belgia – George Russell a câştigat cursa, Lewis Hamilton a terminat pe doi