in ,

Mijlocaşul de la Rapid Bucureşti Abdul Kader Keita, trimis în judecată după ce a provocat un accident soldat cu moartea unei femei şi a plecat fără încuviinţarea poliţiştilor

Mijlocaşul de la Rapid Bucureşti Abdul Kader Keita, trimis în judecată după ce a provocat un accident soldat cu moartea unei femei şi a plecat fără încuviinţarea poliţiştilor

Mijlocaşul de la Rapid Bucureşti Abdul Kader Keita a fost trimis în judecată în dosarul în care este acuzat de părăsirea locului accidentului şi ucidere din culpă, după ce a accidentat o femeie pe o trecere de pietoni, victima murind la spital. Fotbalistul se află sub control judiciar, procuorul de caz solicitând instanţei de judecată menţinerea acestei măsuri preventive.

Fotbalistul Abdul Kader Keita a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti, pentru părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ştergerea urmelor acestuia şi ucidere din culpă. Fotbalistul se alfă sub control judiciar, iar procurorii cer instamţei de judecată menţinerea măsurii preventive.
”La data de 03.03.2026, ora 05:46, inculpatul K.A.K. a condus autoturismul pe o stradă din municipiul Bucureşti sector 2 şi, fără a acorda prioritate de trecere, a accidentat-o pe numita I.F, angajată în traversarea părţii carosabile, pe trecerea pentru pietoni marcată şi semnalizată corespunzător, apoi a părăsit locul producerii accidentului, fără încuviinţarea organelor de poliţie ori a procurorului. Ulterior, la data de 07.04.2026 a rezultat decesul victimei, în timp ce aceasta se afla internată într-o unitate spitalicească”, se arată în documentele anchetatorilor.

viewscnt

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Un prim caz de ebola în Franţa, un medic umanitar întors din Republica Democratică Congo, testat pozitiv

Un prim caz de ebola în Franţa, un medic umanitar întors din Republica Democratică Congo, testat pozitiv

Bucureşti: Băiat de doi ani şi patru luni, la spital după ce a fost muşcat de un câine, în timp ce era în vizită la rude împreună cu mama sa/ Poliţiştii fac verificări

Bucureşti: Băiat de doi ani şi patru luni, la spital după ce a fost muşcat de un câine, în timp ce era în vizită la rude împreună cu mama sa/ Poliţiştii fac verificări