Neymar, la revenirea pe teren după un an de absenţă: Mă simt bine, dar este atât de greu

„Mă simt bine, dar este atât de greu. Am încă o echipă bună, sunt atât de fericit. M-am întors!”, a declarat Neymar.

@neymarjr pic.twitter.com/Xv7K0Rbl8M

Atacantul brazilian Neymar a evoluat luni în Liga Campionilor Asiei, pentru Al-Hilal, consemnând revenirea pe teren după un de absenţă.

În Liga Campionilor Asiei, Al-Hilal a înfruntat în deplasare pe Al-Ain, din Emiratele Arabe Unite, şi a condus în permanenţă, intrând cu 3-1 la pauză, iar în minutul 75 Salem Al-Dawsari a făcut 5-3 pentru saudiţi. Imediat după gol, antrenorul lui Al-Hilal, Jorge Jesus, a decis să îl introducă în teren şi pe Neymar. Brazilianul nu mai evoluase într-un meci oficial de mai bine de un an, dar a intrat în joc în minutul 77, înlocuindu-l pe Nasser Al-Dawsari. Neymar a rămas pe teren până la final jucând, cu tot cu prelungiri, aproape o jumătate de oră. El a avut o ocazie de gol, însă portarul advers i-a respins şutul, însă Neymar a demonstrat că poate să evolueze la un nivel bun.