Alexandru Rogobete, propus pentru funcția de ministru al Sănătății, a primit luni aviz favorabil din partea comisiilor parlamentare de specialitate.
S-au înregistrat 19 voturi ‘pentru’, șase împotrivă și două abțineri.
Parlamentarii AUR au părăsit ședința înaintea votului.
Citiţi şi:
* LIVE UPDATE Parlament/ Miniștrii propuși în Guvernul Veștea – audiaţi în comisiile de specialitate


