Președintele AUR, George Simion, a anunțat, luni seară, în plenul reunit al Parlamentului, la învestirea Cabinetului Veștea, că AUR ‘nu trădează’, iar toți cei din sală care nu sunt ”trădători” vor părăsi încăperea.
‘Nu voi obliga niciun coleg să voteze într-un fel sau altul, însă eu și toți oamenii din această sală, care nu sunt trădători, ne ridicăm în picioare, părăsim această sală sinonimă cu trădarea și de mâine așteptăm să ne croim un alt viitor pentru România, pentru țara noastră, pentru poporul român. AUR nu trădează și există o majoritate a românilor care nu trădează’, a spus Simion în discursul său.
Acesta a arătat că Parlamentul României și politica au devenit sinonime cu trădarea.
‘Mă uit către poporul român și îi spun că trebuie să ne croim alt viitor. Nu mai putem sta cu coloana îndoită, să fim conduși de niște trădători, trebuie să stăm drepți, trebuie să stăm în picioare, demni și mândri de ceea ce am fost și suntem’, a transmis George Simion.
Citiţi şi:
*LIVE UPDATE Parlament/ A început ședința pentru învestirea Guvernului propus de Adrian Veștea
*LIVE UPDATE Parlament/ Miniștrii propuși în Guvernul Veștea – audiaţi în comisiile de specialitate


