Premier League: Manchester United – FC Liverpool 0-3

Echipa engleză FC Liverpool a învins duminică, în deplasare, scor 3-0, gruparea Manchester United, în ultimul meci al etapei a treia din Premier League.

Arne Slot a câştigat duelul antrenorilor olandezi din Premier League, după ce formaţia sa, FC Liverpool, s-a impus cu 3-0, pe Old Trafford, în faţa lui Manchester United, echipă pregătită de Erik ten Hag.

Egipteanul Mohamed Salah a fost omul meciului. El a pasat decisiv la cele două goluri înscrise de „cormorani” în prima repriză, ambele fiind opera aceluiaşi jucător – Luis Diaz, în minutele 35 şi 42. În minutul 56 Liverpool a stabilit scorul final, prin Salah, şi echipa lui Arne Slot s-a impus cu 3-0.

În clasament, FC Liverpool are trei victorii şi 9 puncte, la fel ca şi campioana Manchester City, ocupând locul secund. Manchester United a bifat a doua înfrângere şi e pe 14, cu 3 puncte.

Douăzeci şi doi morţi în Rusia, în urma prăbuşirii unui elicopter de tip Mi-8T în Peninsula Kamceatka

Superliga: Farul Constanţa – CFR Cluj 0-3