Cinci persoane vor face parte din delegația PSD care merge, marți, la consultările de la Palatul Cotroceni cu președintele Nicușor Dan, delegație condusă de președintele partidului, Sorin Grindeanu.
Potrivit unor surse din PSD, delegația este compusă din: președintele partidului, Sorin Grindeanu, secretarul general, Claudiu Manda, deputatul Marian Neacșu, fost vicepremier, deputatul Natalia Intotero, vicepreședinte al Camerei Deputaților, și senatoarea Doina Fedorovici.


