Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că Guvernul Veștea nu va avea voturile partidului său la învestirea din plenul reunit.
”Dacă va exista un vot pentru această guvernare (…) nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”, a spus Simion.


