Specialiști în energie participă, marți, la cea de-a VI-a ediție a evenimentului Future Energy Europe Summit (FEES), ce își propune să vină cu soluții pentru dezvoltarea industriei și să prezinte ce capacități energetice vor fi modernizate și ce capacități noi de producție vor fi construite.
Potrivit agendei, la dezbatere vor fi prezenți: Ionuț-Sorin Banciu – vicepreședinte Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Minier, Petrolier și al Stocării Geologice a Dioxidului de Carbon, Dana Dărăban – directoare executivă a Federației Asociațiilor Companiilor de Utilități din Energie (ACUE), Raluca Covrig – directoare Afaceri Publice și Comunicare, Federația Patronală a Energiei, Silvia Vlăsceanu – directoare executivă a Asociației Producătorilor de Energie Electrică – HENRO, și Laurențiu Urluescu – președintele Asociației Furnizorilor de Energie din România (AFEER). Evenimentul este organizat de Club Antreprenor.


