Clubul Dinamo a anunţat, joi, că a obţinut serviciile fundaşului spaniol Martin Pascual.
Jucătorul spaniol în vârstă de 26 de ani a ajuns la Dinamo din postura de jucător liber de contract.
Crescut la academia celor de la Rayo Vallecano, Martín Pascual a trecut pe la toate grupele de juniori şi până la nivelul primei echipe.
De-a lungul carierei sale, a evoluat pentru echipele secunde ale celor de la Villarreal şi Atlético Madrid.
La nivelul ligii secunde spaniole, Martín a evoluat pentru UD Ibiza şi CD Mirandés, timp în care a adunat 72 de meciuri şi a oferit două pase decisive.
Înţelegerea dintre club şi Martín Pascual se întinde pe o perioadă de două sezoane, până la 30.06.2028, cu opţiune de prelungire din partea clubului pe încă un sezon.



