in ,

Timiș: Două persoane arestate pentru trafic de droguri; au vândut în Timișoara ‘cristal’ și ‘ecstasy’

Timiș: Două persoane arestate pentru trafic de droguri; au vândut în Timișoara ‘cristal’ și ‘ecstasy’

Un bărbat de 27 de ani și o femeie de 43 de ani au fost arestați preventiv pentru trafic de droguri, ei vânzând în municipiul Timișoara droguri de mare risc de tip 3CMC (cristal) și MDMA (ecstasy), informează, miercuri, Poliția Timiș.

Potrivit sursei citate, dosarul a fost documentat de polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara împreună cu procurorii DIICOT Timișoara, care au constatat că, pe parcursul lunii aprilie, bărbatul ar fi deținut și vândut, în municipiul Timișoara, droguri de mare risc (3CMC și MDMA).

De asemenea, cercetările au reliefat că în luna iunie, acesta ar fi deținut și comercializat produse psihoactive, sub formă de substanțe vegetale impregnate cu MDMB-BUTINACA și 4F-AMDB-BINACA.

Pe parcursul urmăririi penale au fost indisponibilizate diferite cantități de substanțe interzise tranzacționate de către bărbat, iar în urma celor șase percheziții domiciliare efectuate de către polițiști, marți, în municipiul Timișoara, au fost descoperite și ridicate cantități de MDMB-BUTINACA, MDMB-4en-PINACA, 5F-ADB și 4F-ADMB-BINACA, precum și alte mijloace de probă.

Procurorii DIICOT Timișoara au dispus, marți, reținerea celor două persoane cercetate, iar miercuri, judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Timiș a dispus arestarea preventivă a acestora, pentru 30 de zile.

Acțiunea a beneficiat de sprijinul Grupării de Jandarmi Mobile ‘Glad Voievod’ Timișoara.

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Rusia vrea să știe dacă Trump și-a schimbat poziția față de #Ucraina după summitul G7

Rusia vrea să știe dacă Trump și-a schimbat poziția față de #Ucraina după summitul G7