O femeie şi doi bărbaţi au fost răniţi şi duşi la spital, joi, după ce au fost răniţi în timp ce aşteptau la coadă la o simigerie aflată la intrarea într-un mall din Timişoara. Un şofer de taxi a pierdut controlul maşinii şi a pătruns în zona pietonală.
Potrivit poliţiştilor, taximetristul le-a spus agenţilor că nu îşi explică cum a ajuns cu maşina în zona pietonală şi a rănit trei oameni, o femeie şi doi bărbaţi.
Şoferul maşinii a fost testat cu apartul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.
În urma accidentului, poliţiştii au deschis dosar penal pentru vătămare din culpă şi continuă cercetările.
Cei trei răniţi au fost transportaţi la spital pentru îngrijiri medicale.



