Turcia: Maxim a marcat şi Gaziantep – Beşiktaş a fost 1-1

Echipa turcă Gaziantep a terminat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu Beşiktaş Istanbul, în etapa a opta din Super Lig. Golul gazdelor a fost marcat de Alexandru Maxim în prelungiri.

Beşiktaş a primit un penalti, după analiza VAR, iar Ciro Immobile l-a transformat în minutul 31, deschizând scorul. Deian Sorescu a înscris în minutul 43, dar golul a fost anulat de VAR. Golul egalizator a venit abia în minutul 90+5, când a marcat Alexandru Maxim, din pasa lui Bruno Viana.

Deian Sorescu şi Alexandru Maxim au fost integralişti la Gaziantep, care are 5 puncte şi este pe locul 16, la retrogradare. Beşiktaş este pe locul 3, cu 17 puncte.

Iranul a întocmit mai multe scenarii în cazul unui atac din Israelul: Gărzile Revoluționare stau cu degetul pe trăgaci

Ciclism: Ede Molnar, pe podium la Campionatul European de MTB Cross-country Eliminator, în ultima etapă