Persoana care a fost scoasă, duminică, în stare de inconștiență din Lacul Tei a fost declarată decedată.
‘Persoana extrasă din apă nu a răspuns manevrelor de resuscitare’, a informat Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) București-Ilfov.
Conform datelor transmise anterior de ISU, persoana a fost scoasă de către echipajele de scafandri și a fost supusă manevrelor de resuscitare.
ORA 19.20 ISUBIF: Persoană scoasă în stare de inconștiență din Lacul Tei; i se aplică manevre de resuscitare
O persoană a fost scoasă, duminică, în stare de inconștiență din Lacul Tei, în zona străzii Barbu Văcărescu, fiind preluată de echipajele medicale care îi aplică manevre de resuscitare.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov, persoana a fost scoasă din apă de către echipajele de scafandri.
‘În urmă cu scurt timp am fost solicitați să intervenim pentru salvarea unei persoane în pericol de înec în Lacul Tei (strada Barbu Văcărescu). (…) Persoana a fost extrasă din apă. Echipajele medicale au început manevrele de prim ajutor’, precizează sursa citată.
* UPDATE-ul este realizat în baza ştirilor AGERPRES, orele indicate reprezentând momentul difuzării ştirilor pe fluxul agenţiei.


