in ,

Accident grav pe un drum din judeţul Mureş. O persoană a murit şi una este în stare critică – FOTO

Accident grav pe un drum din judeţul Mureş. O persoană a murit şi una este în stare critică – FOTO

O persoană a murit şi una este grav rănită, fiind încadrată în cod roşu medical, în urma unui accident rutier produs duminică pe un drum din judeţul Mureş, unde o autoutilitară a derapat şi s-a izbit violent de un copac.

Evenimentul rutier a avut loc pe drumul comunal 10, între localităţile Gurghiu şi Comori din judeţul Mureş, unde şoferul unei autoutilitare a pierdut controlul asupra direcţiei de mers iar maşina s-a oprit într-un copac.
La locul solicitării au fost trimise o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare, un echipaj SMURD, o ambulanţă de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean cu medic, un echipaj al Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Gurghiu, precum şi un elicopter SMURD.
“În urma accidentului rutier au rezultat două victime. O persoană prezenta leziuni incompatibile cu viaţa, iar medicul aflat la faţa locului a declarat decesul acesteia. Cea de-a doua victimă, încadrată în cod roşu, a fost preluată de echipajul SMURD”, au transmis oficialii ISU Mureş.
La ora transmiterii acestei ştiri, circulaţia pe tronsonul pe care a avut loc accidentul este blocată, pompierii intervenind pentru extragerea persoanei decedate din autoutilitară.

viewscnt

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Cupa Mondială 2026: „Nici Alfred Hitchcock nu s-ar fi gândit la asta”, algerienii şi austriecii insistă că nu au planificat nimic la remiza 3-3

Cupa Mondială 2026: „Nici Alfred Hitchcock nu s-ar fi gândit la asta”, algerienii şi austriecii insistă că nu au planificat nimic la remiza 3-3

Gheorghe Piperea (AUR): După ani de guvernare prin crize şi împrumuturi, Guvernul Bolojan continuă să pună povara dezechilibrelor bugetare pe umerii românilor

Gheorghe Piperea (AUR): După ani de guvernare prin crize şi împrumuturi, Guvernul Bolojan continuă să pună povara dezechilibrelor bugetare pe umerii românilor