Deputatul PSD Bogdan Ivan a declarat sâmbătă că a fost implicat zilele trecute într-un accident rutier în Bistrița, care s-a produs din vina lui.
Presa a relatat că Bogdan Ivan ar fi fost implicat, joi seară, într-un accident rutier produs în municipiul Bistrița.
Acesta a fost întrebat sâmbătă, la Palatul Parlamentului, ce s-a întâmplat atunci și cine a fost de vină.
‘Eu am fost de vină pentru că n-am acordat prioritate unui autobuz pe care efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcția din care a venit acel autobuz și, efectiv, nu l-am văzut. Din fericire pentru mine și familia mea, pentru că era și copilul meu de trei ani în mașină, am rămas doar cu câteva vânătăi și cu o sperietură serioasă. Putea să fie o tragedie. A fost, repet, vina mea pentru că n-am acordat prioritate acelui autobuz’, a spus Ivan.


